Samojeedid

NAURAVAN MAJAVAN JUULI
TÄHEKIIR WHITE BUFFY
KVARNLYCKANS AKLEJA
TÄHEKIIR WHITE CYNTHIA
TÄHEKIIR WHITE HARDY OF PLAYHARD – aretusisane
TÄHEKIIR WHITE IONA OF CAPTAIN COOL
TÄHEKIIR WHITE JASMINE OF D-TARO
GAMBLER GENERATION DE SANNA GOURSKA

Samojeedi koerad

Samojeedi koera peetakse maailma üheks ürgsemaks koeratõuks. Tõug pärineb Siberi samojeedi (neenetsi) hõimu heledakarvalistest kelgu- ja jahikoertest. Samojeedidele olid nende koerad väga olulised, neist ei loobutud kergesti. Koerad elasid pererahvaga külg-külje kõrval, magasid koos inimestega püstkojas, soojendasid neid talvel ja räägitakse, et imetasid isegi lapsi.

Samojeedi koerad on võitnud maailmas suure populaarsuse oma erakordselt efektse välimuse ning meeldiva iseloomu tõttu. Nad on keskmise suurusega koerad, välimuselt elegantsed ning omapärase ilme tõttu tuntakse seda koera “naeratava koerana”, kuna tema ülespoole kaardunud suunurgad ja silmade kuju jätab mulje, nagu koer naeraks.

Samojeedi koer on sõbralik, kuid konservatiivne, rahulik, uudishimulik, tark, samas põikpäine koer, oma loomult väga seltskondlik, mistõttu talle on  tähtis perekonda (karja) kuulumine ning temaga tegelemine.

Oma sõbraliku ja usaldava iseloomu tõttu ei sobi valvekoeraks ega inimesele, kes soovib ühe-inimese-koera.

Samojeedi koeral on tihe karvkate, mis moodustub lühikesest, tihedast ja pehmest aluskarvast  ja harjaselisest pealiskarvast. Emaste koerte karvkate on tihti lühem ja pehmem kui isastel. Õige struktuuriga karvkattel on eriline helkiv läige. Samojeedi koera turjakõrgus isastel on 54-60 cm ja emastel 50-56 cm.

Meil kennelis kasvab 8 samojeedi koera – 6 emast ja 2 isast. Samojeedi koertega saate tutvuda, klikates üleval menüüdel koera nimele.

Samojeedi koertest saate lisaks lugeda ja vaadata:

FCI tõustandardi tutvustus 

Minu lemmikloom: Samojeedi koerad – ETV2 lastesaade

Samojeedi koerad – ESTÜ koduleht

Karvahooldusvahendid – ESTÜ koduleht

Samojeedi koer on hingelt karja juht – Marko kaldur

Samojeedi koer-ilus kaaslane külma põlgavale rännumehele – Marko kaldur

Valge Tähekiire seiklused – Marko kaldur