Shiba inud

Shiba inud

Shiba on ürgne jaapani koeratõug. Sõnaga “shiba” tähistatakse midagi väikest, samuti ka väikest koera.
Tema loomulik elupaik jäi Jaapani mere äärsetele mägistele aladele, kus teda kasutati väikeste metsloomade ja lindude küttimiseks; igas algses  päritolu- piirkonnas esinesid omad erinevused võrreldes teiste tõugudega.
Kui ajavahemikul 1868 kuni 1912 toodi Jaapanisse sisse selliseid jahikoeri nagu inglise setter ja pointer, hakkas maal populaarse ajaveetmise vormina levima sportlik jaht ning sageli tehti ka ristamisi shiba ning inglise jahitõugudega; puhtaverese põlvnemisega shiba muutus harulduseks ning isegi oma loomulikes levikupiirkondades esines selle tõu esindajaid äärmiselt vähesel arvul. Alates aastast 1928 asusid jahimehed ja haritumad inimesed  teadlikult puhtatõulise shiba säilitamise ja aretamise eest võitlema, et edasi viia väheseid säilinud vereliine. 1934. aastal võeti vastu ühtlustatud standard. Aastal 1934 tunnistati shiba “loodusmälestiseks” ja sellest alates on teda aretatud ning parandatud kuni käesoleval ajal tuntud suurepärase kujuni.

Shiba on iseloomult iseseisev, enesekindel, elav, julge ja energiline. Teda on kerge koolitada, ta on tähelepanelik ja valvas. Ta on mänguhimuline, aktiivne ja armastab palju liikumist. Eelkőige sobibki ta aktiivsele inimesele. Ta on sotsiaalne ja oma perekonda kiindunud, vőőraste suhtes on ta ükskőikne. Ka laste ja teiste koertega saab ta hästi läbi.

Shiba on väikest kasvu, turjakőrgus 36-41 cm, kaal 8-14 kg. Karvkate on lühike ja tihe, värvuselt enimlevinud punased toonid, kőik värvused on lubatud.

Meie kennelis kasvab 2 shibat-emane Zara ja isane nimega Kuma. Rohkem infot koerte kohta leiab üleval menüüs, klikates koera nimele.

FCI tõustandardi tutvustus